MEDYTACJA

art-wood-kawkowo-misa-orzech-2  art-wood-kawkowo-misa-orzech-3  art-wood-kawkowo-misa-orzech  art-wood-kawkowo-misa-orzechowa

„MOJE MIEJSCE NA ZIEMI”

Misy wykonane są z litego drewna orzecha europejskiego lub czerwonego dębu. Misa równie dobrze może być użyta jako ozdobna patera lub jako doskonałe siedzisko. Jest to ekskluzywny, ale także praktyczny przedmiot.

Dzięki starannemu wypracowaniu w drewnianym kręgu – (wyszlifowaniu) wklęsłego profilu, uzyskuje się ergonomiczne zagłębienie, które pozwala na bardzo wygodne siedzenie szczególnie podczas medytacji. Misa unosząc pupę kilka cm ponad podłogę, pozwala na naturalne wyprostowanie kręgosłupa, wspomaga odciążenie lędźwiowego odcinka kręgosłupa, odciążenie kolan podczas siadu skrzyżnego, dzięki czemu nawet długie siedzenie nie jest obciążeniem dla naszego ciała.

Sam kontakt z drewnem wzmacnia kontakt z naturą, uspokaja, wpływa na poprawę naszego samopoczucia, ułatwia zharmonizowany przepływ energii. Ciągłe obcowanie z naszymi drzewami daje powoli możliwość intensywniejszego przeżywania i odczuwania wszystkiego, co dzieje się w przyrodzie. Dla naszego myślenia, działania i i odczuwania otwierają się nieznane przestrzenie twórcze. Zaczynamy wracać do zdrowia. Misa sprzyja medytacji. To prawdziwe osobiste „moje miejsce na ziemi”.

Ze względu na wagę ok. 5-8 kg jest raczej przeznaczona do domu niż do „podręcznego” zabierania jej ze sobą na zajęcia.