OZDOBY

MISA CZARNY DĄB  MISA CZARNY DĄB  MISA CZARNY DĄB  MISA CZARNY DĄB  MISA CZARNY DĄB

MISA CZARNY DĄB  art-wood-kawkowo-patera2    art-wood-kawkowo-patera-buk    art-wood-kawkowo-patera-wiazowa

art-wood-kawkowo-patera-orzechowa  art-wood-kawkowo-patera-orzech  art-wood-kawkowo-patery-orzech  art-wood-kawkowo-patery-orzechowe

Każda patera ma swój unikalny wymiar i kształt. Są przeznaczone jako ozdoba „sama w sobie” lub jako przedmiot praktyczny służący do przechowywania lub prezentowania.

Na patery są przeznaczone najbardziej ekskluzywne i wyselekcjonowane gatunki i kawałki drewna (ORZECH, CZARNY DĄB, WIĄZ), które są perfekcyjnie dopracowane. Patery to prawdziwa wizytówka miejsca, w którym będzie stała. Drewno jest zabezpieczone minimum 2 warstwami twardego olejo-wosku, przez co uzyskuje się wyczuwalną pod ręką dodatkową gładkość oraz połysk drewna. Konserwacja- przecieranie suchą ścierką.

Wymiary: długość: 30-40 cm, szerokość: 30-40 cm, wysokość: około 3-4 cm. Waga w zależności od wielkości i gatunku drewna od 1 do 1,5 kg. Niektóre patery dają się ze sobą łączyć.

TALERZE

KOMPLET TALERZY  KOMPLET TALERZY Z WIĄZU  TALERZE Z WIĄZU  TALERZ Z WIĄZU  TALERZE Z ORZECHA

„Talerze” są wykonane z drewna wiązu, orzecha, olchy, dębu. Produkt dzięki ręcznemu szlifowaniu jest bardzo starannie dopracowany (wygładzony), aby była widoczna struktura drewna i jego pojedyncze słoje. „Talerze” są zabezpieczone specjalnym woskiem lub naturalnymi spożywczymi olejami, przez co uzyskują wręcz malarskie wykończenie.

Minimalny zestaw to 2 sztuki, które dzięki zaplanowanemu rozcięciu drewna dają się ze sobą połączyć. Znakomicie wyglądają w nich przekąski, sery, suszone owoce. Codzienna konserwacja to delikatne zmywanie, przetarcie na sucho. Nie powinno się ich myć w zmywarkach! Aby zachować piękno drewna wymagane jest sporadyczne przetarcie powierzchni olejem spożywczym (lnianym, oliwą z oliwek, itp.).

NERKI

art-wood-kawkowo-nerka  art-wood-kawkowo-nerki

Talerze są wykonane ręcznie z litego, specjalnie profilowanego drewna: olchy, dębu, wiązu, orzecha. Każdy talerz ma inny kształt, który jest podobny do nerki. Pozwala to na bardzo efektowne zaprezentowanie potraw. Doskonale nadają się do przekąsek suchych – owoce, orzeszki, ziarno oraz serów. Talerze są zabezpieczone na gorąco olejami spożywczymi- olej lniany lub oliwa z oliwek.

Codzienna konserwacja to delikatne zmywanie, przetarcie na sucho. Nie powinno się ich myć w zmywarkach! Sporadycznie można je przetrzeć szmatką nawilżoną olejem.

Wymiary: długość- 30-40 cm, szerokość 15-18 cm, wysokość- 2-2,5 cm. Waga ok. 200-300 g.

DESKI

art-wood-kawkowo-deska-2  art-wood-kawkowo-deska-4  art-wood-kawkowo-deska  art-wood-kawkowo-deska-5  art-wood-kawkowo-deska-3

Wspaniałe, różnorodne, niepowtarzalne, ozdobne i funkcjonalne deski do serwowania oraz krojenia. Każda deska ma inny kształt, ale wszystkie charakteryzuje staranne wykonanie.

Deski mogą mieć swoje dwie różne strony- jedną płaską służącą do krojenia, drugą wklęsłą w kształcie wyprofilowanej miseczki. Deski są zabezpieczone na gorąco olejem spożywczym.

Dostępne gatunki drewna: wiąz, olcha, dąb, buk.

 

ZESTAWY KAWOWE

cegielnia-art-art-wood-kawkowo-zestaw-kawowy-osemka  cegielnia-art-art-wood-kawkowo-zestaw-kawowy  cegielnia-art-art-wood-kawkowo-zestaw-kawowy2  cegielnia-art-art-wood-kawkowo-zestaw-kawowy3  cegielnia-art-art-wood-kawkowo-zestaw-kawowy4  cegielnia-art-art-wood-kawkowo-zestaw-kawowy5cegielnia-art-art-wood-kawkowo-zestaw-kawowy6

Wyroby powstały dzięki współpracy pasjonatów ceramiki i obróbki drewna – Cegielnia Art i Art Wood Kawkowo, czyli lokalnej kooperatywy artystycznej.

Zestaw kawowy to zgrabny ręcznie formowany ceramiczny kubek i drewniana podstawka. Do wyboru są kubki z uchem i bez oraz różne podstawki z następujących gatunków drewna: dąb, orzech, wiąz, jesion, olcha.

 

DREWNIANE APARATY

art-wood-kawkowo-aparaty  art-wood-kawkowo-aparat-blaszka  art-wood-kawkowo-aparat-lozysko  art-wood-kawkowo-aparat-sitek  art-wood-kawkowo-aparat-sruba  art-wood-kawkowo-aparat-zebatek

Przedmiot ozdobny, znakomita zabawka dla dzieci rozwijająca wyobraźnię. Kształt aparatu fotograficznego pozwala na „robienie zdjęć” wyłącznie wyimaginowanych. Korpus jest wykonany z drewna, obiektywy z łożysk kulkowych, szyjek butelek, oprawek od żarówek, nakrętek, itd. Przyciski – „spust migawki” to śruby, nakrętki, korki, itd. Każdy aparat jest niepowtarzalny. Znakomity prezent i pamiątka, zabawka rozwijająca pamięć i kreatywność.

Wymiary: długość: 10-16 cm, szerokość: 8-12 cm, waga: ok. 200 g.